Hazır Rulo Çim Fiyatları

Rulo Hazır Serme Çim M2 Fiyatları Siparişi

Rulo Çim, Hazır Çim ve Serme Çim ürünlerimiz farklı isimlerle tabir edilsede aynı ürün için kullanılmaktadır. Nk Yapı olarak A kalite ithal çim tohumları kullanarak üretilen hazır rulo çimlerin satışını yapmaktadır.

Hazır Rulo Çimlerimiz bir çok bölgeden temin edilmektedir. En çok tercih ettiğimiz bölge Edirne İpsaladır. Sonrasında Kocaeli, Arnavutköy Bolluca, Silivri Değirmenköy‘dür. Firma olarak Türk Çim, Gür Çim, Zümrüt Çim, İstanbul Çim en çok tercih edilen A kalite hazır rulo çim üreticileridir. Nk Yapı olarak bu firmalardan ürün temini yaparak sizlere ulaştırmaktayız. 5 m2, 10 m2, 100 m2 gibi az miktarda ki hazır çim ihtiyaçlarınız için bizleri aramanız yeterli olacaktır. Her müşteri fark etmeksiniz bizim için değerlidir ve ihtiyaçları için mutlaka çözüm üretiyoruz.

Rulo Hazır Çim Fiyatları M2 ( Metrekare ) Birim Fiyatı

Rulo Çim Fiyatları günümüz şartlarında çok hızlı değişim yaşamıştır. 2019 – 2020 dönemlerinde Metrekare ( m2 ) birim fiyatları 10 TL – 15 TL civarındayken 2021 – 2022 döneminde 55 TL – 70 TL arasındadır. 2023 ve sonrasında bu fiyatlar 100 TL ve üzerinde olacaktır. Ayrıca Nakliye fiyatlarıda yükselmiştir. Edirne İpsaladan İstanbul Büyükçekece bir tır hazır rulo çimin getirilme fiyatı 5.000 TL ile 7.000 TL ( KDV Hariç ) arasındadır. İstanbul içi kamyonet veya kamyon ile yapılan 10 m2 ile 200 m2 hazır rulo çim nakliyatı 400 TL ile 1.200 TL arasındadır.

rulo Hazır Çim Çeşitleri Özellikleri

Rulo Hazr Çim Çeşitleri, Bermuda, Dört Mevsim, Paspalum, Tahoma olarak isimlendirilmektedir. Ülkemizde ise en çok bermuda ve dört mevsim hazır çim kullanılmaktadır.

Hazır Rulo Çim Özellikleri genel olarak toprak yapısına, kullanılan çim tohumu özelliğine, iklim ve çevre şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Nk Yapı olarak her zaman en iyi özelliğe sahip olan çim alanlarında ürün tedariği yapmaktayız.

En İyi Hazır Rulo Çim Özellikleri

  • Çim Serimi sonrası yem yeşil bir görüntüye sahip olmalıdır. Saralma, kellik gibi alanlar olmamalıdır üzerinde.
  • 1 ay içerisinde üzerinde gezine bilecek ve çocukların rahatlıkla oynayabileceği yapıya kavuşmuş olmalıdır.
  • 4 Mevsim, 12 Ay Rulo haline getirilerek istenilen yere uygulama yapılabiliyor olmalı.
  • Uygulama sonrası, 2 haftalık süreçte kaynama ve kökleşmeyi tamamlamış olmalı.
  • Yabani ot ve hastalıklara karşı tohum özellikleri iyi olmalı.

Nk Yapı olarak hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için her zaman en iyisini öneriyoruz ve emin olmadığımız hiç bir hazır çimi kullanmaları için tedarik etmiyoruz.

Hazır Rulo Çim Uygulama Adımları

1 AdımUygulama yapılacak alan incelenerek, kaç metre kare hazır çim ihtiyacı olacağına karar verilir.
2 AdımUygulama yapılacak alanın yüzey temizliği yapılır. (Eski çimin kazılması, Kot farklarının giderilmesi, Ağaç köklerinin kaldırılması)
3 AdımElenmiş Gübreli Toprak uygulama alanına getirilerek çim torağı olarak zemine serilir ve silindir ile zemini sertleştirilir.
4 AdımHazır Rulo çim serimi işinin ehli personellerle yapılır. Uygulama esnasında çimlerin en doğru şekilde bir birine teması gerçekleştirilir. Uygulama sonrası silindir ile üzerinden geçilir. Ve can suyu verilerek işlem tamamlanır.
5 AdımHava şartlarına bağlı olarak 15 gün veya 20 gün içerisinde ilk çim biçme işlemi yapılır.
Hazır Rulo Çim Serme Uygulama Adımları

Rulo Çim M2 Fiyatı Ne Kadar?

Rulo çim m2 fiyatı 60 TL – 70 TL arasında değişmektedir. 2023 için Hazır Çim M2 Fiyatları 80 TL ile 110 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

1 Rulo Çim Kaç Metrekare (M2)

1 Rulo çim 0,5 Metrekaredir. Yani yarım metre karedir.

Rulo Çimin Ömrü Ne Kadardır?

Rulo çimin ömrü ortalama 10 – 15 yıl arasındadır. Bu süreyi belirleyen en önemli nokta uygulama esnasında en iyi şekilde bu işlemin yapılmasıdır. Sonrasında sulama, gübreleme, güneş ışığını alma, zamanında çim biçme işlemlerine bağlı olarak çimin ömrü artabilir veya azalabilir.

En Kaliteli Rulo Çim Hangisi?

En kaliteli rulo çim Bermuda ve Dört Mevsim çimdir. Ülkemizdeki iklim koşullarına uyumludur.

Beton Üzerine Rulo Çim Yapılır mı?

Beton üzerine rulo çim yapılabilmesi için beton üstüne en az 25 cm ile 50 cm arası toprak konmalıdır. Ve bu toprağın üst bölümü elenmiş gübreli toprak olması çimin köklenmesi için ideal olacaktır. Ayrıca mutlaka drenaj sistemi konulmalıdır. Yoksa yağmur sonrası çiin üstü su ile dolup çürümesine neden olacaktır.

Rulo Çimin Altına Ne Konur?

Rulo çimin altına elenmiş, gübreli, torf gibi organik ürünlerin içerisinde yer aldığı toprak konulmalıdır.

Rulo Hazır Çim Kaç Gün Sonra Biçilir?

Rulo çim ortalama 15 gün sonrasında biçilmelidir. Bazı durumlarda bu 30 günü bulabilmektedir.

Rulo Hazır Çim Neden Sararır?

Rulo çimin sararmasının bir çok nedeni olabilmektedir. Yanlış Sulama, Yanlış Gübreleme, Yeterli Güneş ışığı almaması veya yabanı otların fazla çıkması.

Rulo Çim Gerçek mi?

Rulo çim gerçektir. Canlı çim olarak da isimlendirilmektedir.

Çim Kaç Numara İle Biçilir?

Çim 7-8 cm ulaştıktan sonra 2-3 cm yüksekliğinde biçilmelidir.

1 Palet çim Kaç Metrekaredir?

1 Palet çimde ortalama 40 ile 45 m2 çim bulunmaktadır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir